banner vi

НОВОСТИ

Причини та наслідки. Чому не гріє електрична тепла підлога?

Неправильно розрахована потужність.

Причиною неефективності теплих підлог досить часто є неправильно розрахована теплова потужність обігріву або неправильно обраний гріючий кабель. Особливо актуально це в тих випадках, коли вибір і установка теплих підлог проводилися домовласниками самостійно, без допомоги фахівців.

YAki teply pidlogy obraty

Ми рекомендуємо закладати теплову потужність кабелю не нижче 150 Вт/м2 для комфортного обігріву, і для основного обігріву не менше 180-200 Вт/м2Тільки при такій потужності можна отримати очікуваний результат.

Якщо потужність буде нижче вищевказаної, немає ніякої гарантії що працездатність підлоги буде на рівні. Багато виробників пропонують на ринку тонкі мати під плитку, де кабель вже покладений на сітку на відстані між собою певним кроком, і на квадратний метр закладена потужність 150 Вт/м2.

Перший прогрів або нечасте використання

Необхідно пам'ятати, що перший прогрів може займати 12-24 годин, це залежить від товщини поверхні, що обігрівається, а також потужності системи теплих підлог. Температура поверхні підлоги повинна відповідати тій, яка задана на терморегуляторі.

chomu ne grie elektrichnu teplu pidlogu

Нагрівання підлоги відключиться після того, як буде досягнута необхідна температура. Ви дізнаєтеся про це по тому, що на терморегуляторі перестане горіти індикатор (програмовані, цифрові, двозонні терморегулятори) або відповідна лампочка (механічні терморегулятори).

Вихід з ладу терморегулятора

Коли електрична тепла підлога взагалі не включається, пошук несправності потрібно починати з терморегулятора.

Для початку витягніть терморегулятор з посадкового місця, щоб було видно всі клеми. Якщо у вас електронний тип, ніколи не натискайте пальцями на екран, інакше він може тріснути.

Насамперед мультиметром перевірте, чи приходить на терморегулятор взагалі 220В. Може бути справа і не в підлозі, а всі проблеми в живильному кабелі.

chomu ne grie elektrichnu teplu pidlogu


Використовуйте саме мультиметр або вольтметр, а не простий індикатор, який показує просто наявність фази. Фаза то може і приходити, а ось нуля не буде - звідси і не працездатність всієї системи.

На більшості терморегуляторів всі клеми виробники підписують і маркують:
L - N - місце куди підключається напруга (фаза і нуль відповідно).
L1 - N1 - відходить навантаження, гріючий кабель або мат, ік-плівка.
Sensor - термодатчик.
Звичайно може бути і інше позначення клем.

Буває таке, що з часом контакт послаблюється і тонкий дріт просто випадає і перестає контачити. В результаті програмне забезпечення теплої підлоги видає це як помилку - Аварія. Обрив датчика теплої підлоги.

Неправильно встановлений термодатчик підлоги.

Іноді трапляється так, що терморегулятор вимикається, а підлогу нагрітий ще слабо. Можливою причиною таких неполадок може бути неправильно встановлений термодатчик (він може бути розміщений дуже близько до кабелю, що гріє або взагалі лежати на ньому.

Якщо монтаж виконаний правильно, то виставлена ​​на терморегуляторі температура відповідає бажаної з точністю до 2 градусів.

chomu ne grie elektrichnu teplu pidlogu 

В цьому можна переконатися, вимірявши температуру поверхні за допомогою ІК-термометра. А в тому випадку, якщо індикатор нагріву постійно горить, а підлогу до необхідної температури не нагрівається, то має бути з'ясувати причину несправності.

Несправність кабелю теплої підлоги 

Причиною того, що тепла підлога зовсім не гріє, може стати несправність кабелю, що гріє. Якщо кабель отримав механічні пошкодження в процесі укладання плитки або при заливці стяжки, то вся система може вийти з ладу.

Щоб перевірити, чи не пошкоджений кабель, його необхідно відключити від попередньо відключеного терморегулятора і виміряти опір між гріють жилами. У паспорті теплої підлоги вказано опір, з яким повинні відповідати отримані значення, з невеликим допуском - в межах 5%. Заміри можна зробити мультиметром.

Також потрібно провірити опір ізоляціі мегаомметром. Яким саме межею вимірювань користуватися, потрібно дізнатися в інструкції по експлуатації. Мінімально допустиме значення опору для кабеля від 2500 вольт до 5000 вольт - не менше - 1 МОм.

Якщо провівши виміри Ви переконалися в несправності кабелю, що гріє, необхідно виявити місце механічного пошкодження і відремонтувати тепла підлога.

Чи працює датчик температури підлоги

У випадку, коли Ви впевнені в справності кабелю теплої підлоги, що гріє, необхідно перевірити на наявність пошкоджень терморегулятора і датчика температури підлоги.

Показники терморегулятора можуть спотворюватися в тому випадку, якщо в процесі його установки були допущені помилки, або терморегулятор просто несправний. Якщо все з'єднувальні клеми затягнуті добре і щільно, то залишилося перевірити напругу на виході кабелю.

Датчик температури підлоги необхідно перевірити на опір, опір залежить від типу терморегулятора. Значення опору вказані в інструкції терморегулятора. Основна причина раптової поломки теплої підлоги є несправний датчик теплої підлоги.

Тепловтрати теплої підлоги

Деякі господарі будинків і квартир з теплими підлогами, які впевнені в їх недостатньо неефективну роботу, помилково скаржаться на саму систему обігріву. Адже в цьому випадку причиною є не недостатня ефективність роботи теплих електричних підлог, а прорахунками при визначенні тепловтрат приміщення.

chomu ne grie elektrichnu teplu pidlogu

Тому як основну систему опалення приміщень теплі підлоги бажано застосовувати тільки там, де втрати тепла не досягають 100 Вт/м2. Якщо ж теплі підлоги вже змонтовані, а достатнього ефекту не дали, то єдиним виходом для господарів буде утеплення таких приміщень.

Так як основна частка таких тепловтрат припадає на зовнішні стіни і на кімнати з балконами і лоджіями, то вони заслуговують на особливу увагу в процесі усунення подібних недоліків.

Наприклад, засклити балкон і утепливши зовнішні стінки, Ви істотно поліпшите теплоізоляційні характеристики приміщення і ефект роботи теплої підлоги буде більш відчутним. Також необхідно правильно вибарать потужність теплої підлоги, і при монтажі закладати потужність не менше 200 Вт/м2.

Недостатня напруга мережі 

Знижена ефективність теплих електричних підлог може також бути викликана недостатнім напругою, яке необхідно для нормальної роботи системи. У тому випадку, якщо напруга в будинку, квартирі нижче, ніж те, на яке розрахована та чи інша система теплих підлог, це може значно знизити її ефективність.

Так, якщо напруга живлення трохи впаде, то потужність теплої підлоги зменшиться набагато сильніше: в разі зменшення напруги на десять відсотків, теплова потужність роботи підлог знизиться на двадцять відсотків. Тому якщо у вашому будинку, квартирі напруга живлення нижче норми, то, вибираючи гріючий кабель, обов'язково враховуйте цей факт.

Добавить комментарий

 

ceni samoreguliruyushchijsya nagrevatelnyj kabel

 

Корзина:↓↑ Товаров (0) на сумму 0 грн.
flex banner m 
ArnoldRak m
samoreguliruyushchijsya nagrevatelnyj kabel dla tryb
 mat ryxon akcii

Нагревательная пленка

Просмотренные товары

Счётчик